Vítkovice na úvod zvítězily, Mladá Boleslav šokovala Chomutov

V prvních zápasech předkola play-off uspěly domácí Vítkovice a překvapivě Chomutov, který sedmi góly zničil Mladou Boleslav.

Vítkovice to jednoduché neměly

Domácím skvěle vyšly začátky prvních dvou třetin, skóre otevřel na začátku 4. minuty Kolouch a o tři vteřiny a dvacet minut později se prosadil i Hrbas.

Jenže místo pojištění výsledku přišlo drama, v oslabení udeřil Kratěna a dostal Plzeň zpět do hry. Výborný výkon ovšem předvedl domácím brankář Patrik Bartošák. Další branku už neinkasoval a naopak v samotném závěru trefil prázdnou bránu Karol Sloboda, který tak rozhodl o konečně výhře Vítkovic v poměru 3:1.

Odveta se hraje již zítra a od 17:20 ji můžete sledovat živě na stanici ČT Sport.

• HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Vandas), 24. Hrbas (Balán, Sloboda), 59. Sloboda – 34. Kratěna (Lev)

Mladá Boleslav šokovala Chomutov

Naopak jasnou záležitostí byl první souboj mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví. A nečekaně uspěl hostující celek, který měl neuvěřitelný úvod.

Už ve dvacáté vteřině proměnil nájezd Hyka, stejný hráč propálil domácího gólmana Laca o dvě minuty později z přesilové hry a další početní výhodu využil o deset minut později Vampola.

Čtvrtou branku v první třetině přidal Klepiš a prakticky bylo rozhodnuto. Mrázek dal sice domácím částečnou naději, tu jim ale o třicet vteřin později sebral svým třetím gólem v utkání Tomáš Hyka. Poté se trefili ještě Žejdl a Pospíšil a Mladá Boleslav tak deklasovala Chomutov vysoko 1:7.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 1:7 (0:4, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Skokan) – 1. Hyka (TS), 3. Hyka (Kurka), 12. Vampola (Urban, Látal), 16. Klepiš (Žejdl, Orsava), 26. Hyka (Musil), 32. Žejdl (Orsava, Štich), 33. Pospíšil (Kurka)