Vítkovice na Spartu umí, Bartošák přiváděl střelce Sparty k šílenství

Byl to jeho zápas, Patrik Bartošák předvedl 44 úspěšných zákroků a Vítkovice i počtvrté dokázaly porazit pražskou Spartu.

Neuvěřitelný Bartošák

Vynikající výkon do defenzivy v dnešní dohrávce 40. kola Tipsport extraligy předvedly Vítkovice. Na ledě pražské Sparty zvítězily s čistým kontem v poměru 0:2 a výrazně se přiblížily předkolu play-off.

Momentálně osmý celek hokejové extraligy má na jedenáctou Mladou Boleslav už osmibodový náskok. Do konce základní části přitom zbývá již jen jedenáct duelů.

V útoku to Vítkovicím příliš nešlo, od začátku byli aktivnější domácí. První třetina také skončila na střely 19 ku třem, jenže díky zásahu Tybora šli do kabiny s lepším pocitem hosté. V konečném součtu prohráli na střely vysoko 44-18, jenže výsledek vyzněl ve prospěch Vítkovic.

• Vynikající výkon předvedl gólman Patrik Bartošák, který se po zranění vrátil ve vynikající formě a hráče Sparty přiváděl k šílenství.

Ráno pokuta za jízdu načerno

Pokud Vítkovice narazí v play-off na Spartu, má se pražský celek na co těšit. Letos totiž ještě Vítkovice porazit nedokázal. Skvělé čísla má především Bartošák, jenž odchytal tři duely a ze 110-ti střel inkasoval jen tři branky.

Po dnešním zápase byl tak samozřejmě nadmíru spokojený. „Hlavně ta první třetina byla fakt záživná. Gólmana ale takové zápasy baví. Hned na začátku zápasu jsem si párkrát sáhnul na puk a pak jsem se cítil výborně. Byl jsem hodně sebevědomý a věděl jsem, že dneska chytnu každou střelu,” řekl pro web sport.cz Bartošák.

A z Prahy si odveze ještě jeden zajímavý zážitek. V metru totiž dostal spolu s dalšími hráči pokutu za jízdu načerno. „Dostali jsme ji v metru za jízdu načerno. Trošku jsme doufali, že nás revizor nechytí, to se ale nepovedlo,” dodával vítkovický gólman.