Vítkovice mají po obratu mečbol, Chomutov znovu bez šancí

Vítkovice zvítězily i ve druhém utkání předkola play-off a do Plzně míří s dvouzápasovým náskokem. Doma poté může rozhodnout i Mladá Boleslav, jenž opět zničila Chomutov.

Parádní obrat Vítkovic a mečbol

Zdálo se, že tentokrát Vítkovicím přáno nebude. Po trefách Koreise a Lva vedli hosté už o dvě branky a nezdálo se, že by domácí měli duel otočit.

Nevycházely ani přesilové hry, všechno se ale otočilo v polovině poslední části. Hosté hráli přesilovku a mělo dojít k dalšímu vyloučení. Rozhodčí si ovšem nevšimli sekání a místo toho šly Vítkovice do přečíslení, které parádní ranou zužitkoval Erik Němec.

Po necelých dvou minutách navíc od modré vše propálil Jan Výtisk a šlo se tak do prodloužení. To ovšem trvalo jen devět vteřin. Hrbas nahodil kotouč od domácí modré a gólman Machovský puk jen vyrazil před sebe. Patrik Zdráhal už měl jednoduchou pozici a tak mají Vítkovice mečbol.

• HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 3:2 po prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 50. E. Němec (Sloboda), 52. Výtisk (Kucsera), 61. P. Zdráhal (Hrbas) – 9. Koreis (Hrnka, Moravčík), 36. Lev (Stach)

Chomutov znovu bez šance

Chomutov rozhodně vstoupil do utkání lépe než v prvním případě, i nyní ale po první třetině prohrával po brance Stříteského. Ve druhé části ale přišla kanonáda a Chomutov byl znovu bez šance.

Během tří minut inkasoval tři branky a bylo po utkání. Mladá Boleslav znovu dominovala, tentokrát vstřelila jen o branku méně a i ona tak má mečbol. Jen s tím rozdílem, že následující zápasy bude hrát doma a je tak v obrovské výhodě.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Tomica (Vondrka, Valach) – 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. Látal (Urban), 35. Hyka (Pabiška, Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka)