Zach Werenski ve třetím utkání proti Pittsburghu inkasoval pukem do obličeje a sezóna pro něj předčasně skončila.

Pittsburgh vyrovnal, obrovská chyba rozhodčích

Běžela 34. minuta, když Phil Kessel vystřelil a puk se nepříjemně odrazil do obličeje Zacha Werenskiho. Na ledě se okamžitě objevila krev, k údivu všech ale rozhodčí nepřerušili hru a tak Pittsburgh vlastně hrál přesilovou hru.

A tak rozhodčí hrubě ovlivnili zápas, neboť Pittsburgh z pokračující akce dokázal vyrovnat na 3:3. Werenski odjel okamžitě do kabiny, kde mu doktoři ránu pod okem sešili.

Mladý obránce se poté vrátil, na sobě už ale měl ochranný plexi štítek. Do prodloužení nicméně už nezasáhl, podle Johna Tortorelly se stav obránce zhoršil natolik, že neviděl. “Proč nezasáhl do prodloužení? Jednoduše proto, že už na hru téměř neviděl,” uvedl po utkání John Tortorella. Ten stejně jako hráči Blue Jackets nemohli pochopit, proč hra po zranění mladého beka nebyla přerušena.

Werenski v sezóně dohrál

Utkání každopádně pokračovalo za stavu 3:3 a nakonec díky dalším dvěma gólům, po jednom na každé straně, dospělo až do prodloužení. V něm uspěli hosté a po výhře 4:5 se dostali do třízápasového trháku. Již pozítří tak mohou ukončit celou sérii a postoupit do semifinále Západní konference.

A co Werenski? Ten v sezóně dohrál, podle posledních informací má zlomenou lícní kost.