Útočník Nathan Walker se stal prvním Australanem v historii NHL. A hned ve svém prvním utkání dokázal skórovat. I když poměrně prapodivně.

Neviditelná teč a první gól Australana v historii

Nathan Walker začínal ve Vítkovicích, poté se přesunul do zámoří a dlouho bojoval o svou šanci zahrát si jako první Australan v National Hockey League.

To se mu povedlo z noci ze soboty na neděli. Walker byl povolán z farmy a mohl tak zasáhnout do utkání Washingtonu proti Montrealu Canadiens.

Walker naskočil ve čtvrtém útoku po bok Smithe-Pellyho a Jaye Beaglea. Walker odehrál přes jedenáct minut, na své konto si připsal dvě střely a čtyři bodyčeky.

• Především ale jako první Australan v historii NHL dokázal skórovat. Povedlo se mu to na konci druhé třetiny, kdy za stavu 5:1 tečoval ránu Smithe-Pellyho. Teč to byla vskutku neviditelná, přesto nakonec branka patří jemu.

Gratulace od premiéra

Již před utkáním mu mnozí australští sportovci v zámoří gratulovali, bylo mezi nimi i několik hráčů NBA. A po utkání tomu nebylo jinak.

Gratulace ovšem dorazila i od samotného australského premiéra. Australský premiér Malcolm Turnbull mu dokonce osobně zavolal a Walker tak nyní nemůže být šťastnější. Jisté je, že třiadvacetiletý rodák z britského Cardiffu dostane šanci i v dalším utkání.

Tentokrát bude Washington hrát na ledě Tampy Bay Lightning a Alexander Ovečkin se pokusí přepsat dějiny NHL.