Po Benu Bishopovi Tampu Bay opustil i Brian Boyle. Blesky se ovšem play-off stále nevzdaly, dnes nedaly šanci Ottawě. Zářil především Nikita Kučerov.

Blesky prodaly Boylea

Tampa Bay včera překvapivě vyměnila Bena Bishopa, za gólmanskou jedničku ovšem získala slovenského brankáře Petera Budaje.

Dnes ráno ovšem přišel další odchod, Tampa se zbavila útočníka Briana Boylea a tak se v amerických médiích začalo spekulovat o tom, že vedení Lightning definitivně vzdalo boj o play-off. Dnešní zápas ovšem dokázal opak.

Zářil Kučerov i Vasilevskij

Do Tampy místo Boylea zamířil Byron Froese a také výběr ve druhém kole letošního draftu. Jak již ale bylo řečeno, Tampa boj o play-off nevzdává.

• Dnes totiž na domácím ledě zdolala Ottawu vcelku hladce, v poměru 5:1. A jednadvacet utkání do konce ztrácí na postupovou osmou pozici pouhých pět bodů. Osmé je momentálně Toronto, tedy tým, který získal již zmiňovaného amerického útočníka.

V utkání proti Ottawě zářil především ruští hráči. Do branky se postavila nová jednička Tampy Andrej Vasilevskij a ze čtyřiceti ran inkasovala pouze jednou.

Hlavní hvězdou byl ovšem vyhlášen útočník Nikita Kučerov, jenž ve druhé třetině zaznamenal během čtrnácti minut čistý hattrick. Kučerov všechny své branky zaznamenal v přesilové hře a všechny z jedné a totožné pozice.

Ve třetí části mohl přidat i čtvrtou branku, ze stejného místa trefil tyč. Akce ovšem pokračovala a nakonec skončila brankou. Kučerov si tak nakonec připsal tři branky a jednu asistenci.