NHL a mladá hvězda z Finska? Řeč nemusí být nutně o dvojce letošního draftu, Patrikovi Lainemu z Winnipegu. V zámoří se totiž stále více prosazuje i další finský mladík, kterým je pouze 19letý Sebastian Aho. Ten obléká dres Caroliny Hurricanes a ačkoli není tak výrazný jako Laine, také on stihl předvést svůj obrovský talent.

Aho dal ve své nováčkovské sezoně pouze tři góly, ten poslední však stál za to. Jeho Carolina nastoupila včera na ledě Anaheimu Ducks a podle průběhu to vypadalo, že si hosté odvezou plný bodový zisk. Carolina vedla v polovině zápasu už 3:1, když právě Aho v 30. minutě dostal od Stempniaka skvělou přihrávku za obranu. Jeho technické umění muselo okouzlit i domácí fanoušky. Finský teenager si puk efektně zpracoval před modrou čárou a v samostatném úniku vykoupal Johna Gibsona v bráně Anaheimu. Právě tento gól posunul Hurricanes do dvoubrankového vedení. Nakonec ani to nestačilo na výhru.

Anaheim v závěru třetí třetiny vsadil vše na jednu kartu a kačerům se podařilo díky dvěma rychlým gólům vyrovnat. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých uspěl domácí tým. Své pokusy proměnili Getzlaf a Ondřej Kaše, za hosty byl jediný úspěšný exekutor právě Sebastian Aho. Ten kromě gólu a proměněného samostatného nájezdu přidal také jednu asistenci, přihrával na zásah krajana Teräväinena. Ani galapředstavení Sebastiana Aha nestačilo Carolině na výhru, mužstvo z Raleigh prohrálo 6:5 po samostatných nájezdech.

Fanoušky Hurricanes potěšil alespoň výkon jejich mladé finské hvězdy. Tento hráč má obrovský potenciál, bodově však příliš produktivní není. Na NHL si stále zvyká, dohromady odehrál 25 duelů, ve kterých nasbíral 3 góly a 8 asistencí. Poslední duel však ukázal, že ze strany Sebastiana Aha uvidíme ještě velké věci.