Synottip

Po nepovedeném utkání s Kanadou Slovensko zcela senzačně dokázalo porazit úřadující mistry světa, Spojené státy padly po boji 2:3.

Vyrovnané utkání rozhodl neuvěřitelnou akcí Buček

S Kanadou inkasovala slovenská reprezentace pomyslného kanára, to Spojené státy americké si v prvním utkání zastřílely a porazily Dány vysoko 9:0.

Favorit tak byl jasný, na Slováky byl v sázkových kancelářích dokonce kurz 27! Jenže Slováci dokázali udržet v první třetině čisté konto a ve 25. minutě i udeřili, v akci tří na jednoho vzal vše na sebe Filip Krivošík a propálil Wolla.

Vyrovnání přišlo o sedm minut později, Poehling krásně naservíroval puk Tkachukovi a ten po pěkném blafáku překonal Durného. Smolka mohl vzápětí poslat outsidera opět do vedení, ovšem proti byl Woll.

• Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez branek, až v 56. minutě chybovala domácí obrana a Filip Krivošík z backhandu podruhé prostřelil Wolla. Američané ale za necelé dvě minuty vyrovnali, po krásné individuální akci se trefil Casey Mittelstadt.

Jenže místo domácího tlaku přišla neuvěřitelná akce Samuela Bučka. Ten si vzal puk na své modré čáře, posadil na zem hned tři americké hráče a i když po objetí branky napoprvé Wolla neprostřelil, z dorážky už byl úspěšný. Zařídil tak senzační výhru Slováků.

VIDEO – Vítězný gól Samuela Bučka:

Ružička s Korenčíkem si poté neodpustili nadávky

Slováci slavili jako o život, vždyť porazili úřadující světové šampiony. Zvukové kamery poté zachytily radost Adama Ružičky s Markem Korenčíkem, která ale byla trochu vulgární.

VIDEO – Podívejte se na radost slovenských hokejistů:

Spojené státy americké – Slovensko 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt – 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček