Včerejší atraktivní zápas mezi Anaheimem a Montrealem zvládli lépe domácí hokejisté, Ducks totiž po gólech Rakella a Fowlera porazili lídra Východní konference 2:1. Za Montreal snižoval v 58. minutě Andrew Shaw. Tehdy ani zdaleka netušil, že tohle nebyl jeho poslední výrazný moment v tomto zápase.

Naneštěstí pro tohoto bitkaře, ty momenty byly dva a oba negativního charakteru. Montreal se v závěru zoufale snažit vyrovnat, odvolal z brány Careyho Price a hrál powerplay. Bylo přibližně 30 sekund do konce třetí třetiny, když se za branou setkal Andrew Shaw s obráncem Anaheimu Vatanenem. Ten zachytil hokejku Shawa do své výstroje a šikovně ji nechtěl pustit.

Rozhodčí tento verdikt posoudil možná chybně a poslal Shawa na trestnou lavici. Měl si odpykat 2 minuty za hákování. Toto rozhodnutí zničilo jakékoliv naděje Montrealu na prodloužení zápasu, o které se Canadiens pokoušeli.

Reakce Shawa? Pořádně hořká a agresivní. Na trestné lavici zlomil čepel své hokejky o plexisklo a následně zbytek zlomil na svém koleni. Za nesportovní chování dostal osobní 10 minutový trest, odebral se tak do kabin. Cestou do šatny jeho řádění neskončilo, právě naopak. Vztek si vybil na stojanu s hokejkami, které se rozsypaly. Kromě toho, adresoval rozhodčím a Vatanenovi pár pikantních slov.

• Shaw se stal negativním hrdinou tohoto duelu. Sice dal gól, ale zároveň v duelu zaznamenal až 17 trestných minut. 2 za hákování, 10 osobní trest a 5 minut za bitku s Coreym Perrym. Bude zajímavé sledovat, jak na jeho chování zareaguje hráčská komise NHL. Jak byste se rozhodli vy? Měl by dostat Shaw pouze pokutu, nebo několik zápasový distanc?