Konečně se dočkal. Vysoký ruský obránce Ivan Provorov v NHL konečně skóroval, po výborném pasu překonal svého krajana Andreje Vasiljevského.

Parádní přihrávka Reada a první gól

Ruský obránce Ivan Provorov byl draftován Philadelphií Flyers už v roce 2015, Letci si jej vybrali ze sedmé pozice. Letos už je Rus stabilním hráčem prvního týmu a hraje přes dvacet minut na utkání.

Na své konto si rodák z Jaroslavle připsal už devět bodů, dnes také poprvé skóroval. Po vynikající přihrávce od Matta Reada překonal svého krajana v brance Tampy Bay Lightning, Andreje Vasiljevského.

Radost z toho měl teprve devatenáctiletý obránce obrovskou, Philadelphia šla do vedení 2:1. Jenže Tampa předvedla v poslední části vynikající výkon a duel otočila. Za Blesky se trefil i Nikita Kučerov a tak nakonec domácí slavili vítězství 4:2.

• V kolonce +/- zatím nezáří

Provorov v utkání zapsal i jednu asistenci a byl tak u obou branek svého týmu. Za 30 střídání odehrál 20 minut a 31 vteřin a konečně si připsal i jeden plusový bod v kolonce +/-.

V této statistice to zatím Provorovovi příliš nejde. Jistě nebude vzpomínat rád na duel s Chicagem. Philadelphia tehdy na ledě Černých Jestřábů prohrála vysoko 7:4 a Ivan Provorov si připsal hned pět záporných bodů. Celkem tak má zatím na svém kontě osm minusových bodů.

Přesto ve svých devatenácti letech patří mezi nejvytěžovanější hráče Flyers a vedení Philadelphie si od něj v budoucnu slibuje mnoho.