Petr Mrázek zažívá v této sezoně momenty, na které by nejraději zapomněl. Sezónu začal jako jednička Detroitu, ale nebylo to ono. Nejen klubu, ale také samotnému českému brankáři se příliš nedařilo a příležitost dostal starý mazák Jimmy Howard. Ten se své šance chopil a podával výkony, na které se Detroit mohl spolehnout.

Howard se však v pátečním duelu na ledě New Jersey zranil, ze hry musel odstoupit už v 12. minutě zápasu. Do brány se postavil Petr Mrázek, který přivedl svůj tým k vítězství 5:4 po prodloužení. Absence Howarda? Mluví se o dvoutýdenní pauze, český mladík dostane šanci dokázat, že si zaslouží být jedničkou právě on.

A také tak činí. Nastoupil v posledním zápase Red Wings, kteří přivítali na domácím ledě rozjetý Montreal – lídra Východní konference. Mrázek chytal výtečně, překonal jej až v poslední třetině řádné hrací doby Gallagher, který odpověděl na gól Abdelkadera. Zápas tak putoval za stavu 1:1 do prodloužení, které nakonec nemuselo ani být.

Rudým křídlům zachránil bod právě Petr Mrázek svým vynikajícím, přímo kouzelným zásahem. V 6. minutě totiž vytasil zákrok, který by mohl kandidovat i na zákrok roku.

• V útočném pásmu měl puk na hokejce obránce Montrealu Andrej Markov, který poslal z levé strany křížnou přihrávku, tu však zpomalila před bránou dvojice Green, Desharnais. Puk tak přišel až k osamocenému Lehkonenovi, který stál nikým nekrytý na vzdálenější tyči. Zřejmě on sám čekal, že bude moci oslavně zvednout ruce nad hlavu, ledaže Mrázek stačil zareagovat a famózním semaforem chytil vyloženou šanci. Dokonce ještě zvládl udržet puk v lapačce!

Bohužel, jeho Detroitu to na výhru nestačilo. V prodloužení pohřbil vítězné naděje Red Wings Galčenjuk. Montreal vyhrál na ledě Joe Louis Areny 2:1 po prodloužení.