Boston Bruins i díky prvnímu hattricku Davida Pastrňáka v kariéře v NHL otočil duel s Carolinou a poslal šance domácího klubu směrem k play-off k ledu.

Carolina si šla pohodlně pro dva body

Do vedení se sice v první části dostal Boston, druhou třetinu ale ovládla domácí Carolina. A když v úvodu poslední třetiny v oslabení dostal puk za Raska Brian McGinn, zdálo se, že je rozhodnuto.

Ještě deset minut před koncem vedla Carolina 4:1 a šla si za vítězstvím, které nutně potřebovala. Jenže následně přišel neuvěřitelný obrat hostujícího týmu.

Hattrick Pastrňáka a problém pro Carolinu

V čase 50:04 skóroval Matt Grzelcyk a odstartoval svůj tým. Boston během jednasedmdesáti vteřin vyrovnal a jednou brankou se o to zasloužil i David Pastrňák, který poté i celý zápas rozhodl.

• V přesilové hře poslal Bruins do vedení a následně gólem do prázdné brány upravil na konečných 4:6 a završil vůbec svůj první hattrick v NHL.

A také přidělal starosti Caroliny. Ta totiž v boji o play-off potřebuje nutně každý bodík. Dnes přišla o jasné dva body a všichni fandové si tak mohli všimnout zdrcených výrazů domácích hráčů. Ze zisku dvou bodů je porážka, která znamená jediné. Carolina na desáté pozici ztrácí už sedm bodů na postupovou příčku a play-off si zřejmě ani letos nezahraje.