8,43, tak zní průměr branek na jedno dnešní utkání NHL hrané před čtvrtou hodinou ranní. Další dva zápasy už tolik ofenzivní nebyly a průměr se tak snížil.

Přestřelky v New Yorku, St. Louis i Coloradu

Už včera se řešila jedna výjimečná přestřelka, Pittsburgh na domácí půdě předvedl neuvěřitelnou show s Washingtonem a nakonec z toho byla výhra domácích 8:7 po prodloužení a také rekord v počtu branek v letošní sezóně.

Dnes se k tomu výrazně přiblížily New York Rangers a Dallas Stars, v duelu těchto dvou celků padlo nakonec 13 branek a z výhry 6:7 se radovali hosté. Další přestřelky byly k vidění v St. Louis (Ottawa zvítězila 4:6) a také v Coloradu (uspělo Chicago taktéž 4:6),

Po sedmi duelech tak NHL mohla zaznamenat neuvěřitelné číslo. 8,43 branek na jedno utkání. Jenže zápasy hrané od čtvrté hodiny ranní našeho času už tak ofenzivní nebyly a průměr značně snížily. Anaheim doma zdolal Tampu Bay 2:1 po prodloužení a Vancouver porazil Nashville zásluhou jediné branky, kterou obstaral Henrik Sedin.

• Nakonec tak dnešní noc končila průměrem sedmi branek na jedno střetnutí.

První dvě formace Jestřábů bez branky

Dnešní zápasy tak pro fanoušky byly jistě skvělé, ne už tak pro trenéry, obránce či brankáře. Pouze čtyři trenéři ale v průběhu hry měnili své gólmany, v duelu Rangers s Dallasem se objevili hned čtyři gólmani, nedochytal ani zástupce Caroliny či Toronta.

Hned dvanáct hráčů nasázelo ve svém utkání dvě branky, ani jeden ovšem nezaznamenal hattrick. Devět borců si poté do svých statistik zapsalo tři kanadské body, na čtyři ale taktéž nedosáhl ani jeden z hráčů.

A co je snad úplně nejzajímavější, v utkání Colorado – Chicago se sice hosté prosadili hned šestkrát, ale ani jeden z prvních dvou útoků Blackhawks se střelecky neprosadil.