Connor McDavid

Connor McDavid v dnešním utkání proti Tampě Bay Lightning nasázel čtyři branky a stal se zcela jasně první hvězdou utkání.

Špatný úvod vedoucího týmu

Tampa Bay bojuje o Prezidentovu trofej a play-off už má skoro jisté, naopak Edmonton zřejmě své hvězdy vyšle na světový šampionát do Dánska.

Znovu se ale potvrdilo, že NHL je zcela nepředvídatelná soutěž. Edmonton totiž doma zcela rozebral obranu Tampy a zvítězil jasně 6:2. Už ve druhé minutě otevřel skóre Connor McDavid, který si v přesilové hře najel před bránu a dorazil ránu Ryana Stromea. Následně sice Tampa vyrovnala, ovšem v závěru Olejáři znovu využili přesilovku, tentokrát si McDavid připsal asistenci.

Obrovské chyby a čtyři branky na kontě McDavida

Rozhodující byla druhá třetina. Zatímco Tampa neskórovala, Edmonton přidal další dvě trefy. Jednou se trefil i Connor McDavid, po obrovské chybě hostující obrany a také útočníka Pecy pohodlně překonal Andreje Vasiljevského.

• Ve třetí třetině poté obrovskou hrubku udělal obránce Sergačjev a McDavid završil hattrick. A i šestou branku domácího týmu obstaral kapitán Olejářů, tentokrát po chybě Chrise Kunitze. Mizerná defenziva Tampy tak pustila šest branek a Connor McDavid si své osobní statistiky zlepšil o plných pět bodů.

V kanadském bodování se posunul již na čtvrtou pozici. Na vedoucího Nikitu Kučerova, který dnes mimochodem nebodoval, ztrácí již jen pět bodů.