Buffalo Sabres vedlo na ledě Philadelphie Flyers už o tři branky, nakonec ale vybojovalo jen bod. Může za to i tento hit na Jakuba Voráčka.

Buffalo neudrželo luxusní náskok

Buffalo prohrálo dvakrát v řadě a vše chtělo odčinit v utkání na ledě Philadelphii Flyers. Po první bezgólové třetině Buffalo ve druhé části třikrát překonalo gólmana Michala Neuvirtha, který se následně nechal vystřídat.

To Švéd Anders Nilsson držel ještě na začátku poslední třetiny čisté konto, jenže nakonec odcházel jako poražený. Philadelphia totiž zužitkovala všechny tři přesilové hry, které jim soupeř daroval.

V 57. minutě se o vyrovnání svým způsobem postaral i český útočník Jakub Voráček. Po chybě a ztrátě puku šli domácí do přečíslení, ale Voráčka po přihrávce na jednoho ze spoluhráčů tvrdě atakoval Dmitrij Kulikov.

• Voráček nakonec rozhodl

Posila z Floridy byla za tento “strom” vyloučena a Philadelphia přesilovou hru využila. V následné další výhodě vyrovnal Mark Streit a poslal duel až do nájezdů. V něm uspěl i Jakub Voráček a definitivně rozhodl o výhře Philadelphie Flyers 4:3 po samostatných nájezdů.

Vraťme se ještě k zákroku na českého střelce. Voráček po utkání o žádném faulu nemluvil, server nhl.com ho citoval takto: „Cítil jsem se docela v pohodě. Když jsem vstal, byl jsem trochu nejistý, ale to je normální, byl to pořádný hit. Pak už to bylo dobrý a mohl jsem se vrátit.”

“Vrátil se, je to skutečný bojovník,” ocenil Voráčka kapitán Philadelphie Flyers Claude Giroux. Na zákrok se můžete podívat v níže přiloženém videu a posoudit, zda se jednalo o faul či ne.