Oslavu 1500. zápasu v NHL si Jarome Iginla představoval asi jinak. Montreal Colorado vypráskal 10:1 a Iginla navíc duel nedohrál.

Střídání gólmanů hned dvakrát

Byla to neuvěřitelná jízda Montrealu. Ten před měsícem od Columbusu inkasoval deset branek, dnes deset nadělil. Odneslo to Colorado, jenž alespoň vsítilo čestný úspěch.

Gólmani v dresu Colorada se střídali hned dvakrát. Calvin Pickard odcházel už v 8. minutě za stavu 3:0, Semjon Varlamov mu ale místo v brankovišti uvolnil znovu na poslední třetinu. Pickard tak inkasoval čtyřikrát, Varlamov šestkrát.

Statistika mluvila poměrně jasně. Pickard má jen osmdesáti procentní úspěšnost zákroků, Varlamov se zastavil na čísle 62,5 %.

• Colborne vzhůru nohama

Frustrace hráčů Avalanche byla znát a nejvíce ji prožíval asi Jarome Iginla. Ten totiž nastoupil do svého 1500. zápasu v NHL. Na tento milník ale jistě rád vzpomínat nebude.

Navíc utkání s Montrealem ani neodehrál. A mohl za to ruský obránce Alexej Yemelin. Ten totiž necelé čtyři minuty před koncem utkání učebnicovým hitem srazil Joea Colborna. Ten skončil vzhůru nohama, ale jinak bez jakékoliv újmy.

Jarome Iginla si to ale s Yemelinem chtěl vyřídit a došlo tak k šarvátce. Iginla skončil na zemi a zápas pro oba skončil. Ruský bek inkasoval dokonce šest trestných minut, neboť i hit byl nakonec označen jako pád pod nohy.

Čtyři trestné minuty si z duelu odnesl Jarome Iginla. Na videu si můžete prohlédnout hit Yemelina i následnou dohru s kanadským útočníkem.