Panarin

Artěmij Panarin září i na začátku své druhé sezóny v NHL, tentokrát pomohl skolit rivala ze St. Louis. K výhře 2:1 po prodloužení přispěl dvěma body i povedenou bitkou.

V první sezóně zářil

Loni patřil Artěmij Panarin mezi nejlepší hokejisty NHL. V sezóně 2015/16 získal 77 kanadských bodů a ovládl bodování nováčků. Nebylo tak divu, že nakonec získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny.

Mladý ruský hokejista hrál výborně i na posledních dvou šampionátech a velmi dobře se mu vedlo i na Světovém poháru.

Na nepovedený začátek ihned zapomněl

Jenže start do druhé sezóny se mu nepovedl ideálně. V prvních třech zápasech vůbec nebodoval a mluvilo se o tom, že kritická druhá sezóna si opět vezme svou daň.

• Proti Philadelphii ovšem zapsal tři body a bylo jasné, že je zpět. Po čtrnácti zápasech má na svém kontě 15 bodů a znovu ukazuje, že v budoucnu bude patřit mezi nejlepší hokejisty světa.

To ostatně ukázal už dnes ráno. Proti St. Louis Blues zaznamenal tzv. hattrick Gordieho Howea, kromě branky a asistenci si tedy připsal i bitku. A můžeme říci, že poměrně úspěšnou.

Jako první přišla na řadu asistence, z úvodní branky utkání se radoval Slovák Marián Hossa. V 55. minutě se poté Panarin pobil, bitku svedl se Scottiem Upshallem. A nevedl si vůbec zle, svému soupeři uštědřil pár ran a bitku nakonec vyhrál.

A Panarin poté i celý zápas rozhodl, když v prodloužení napálil puk parádně za gólmana Allena. Ruský útočník tak zaznamenal hattrick Gordieho Howea, stal se první hvězdou utkání a dokázal, že je prvotřídním útočníkem.