NHL často přináší kuriózní momenty, které obletí internet. Tentokrát pro vás máme kousek, který rozhodně musíte vidět. Opět v hlavní roli s brankářem Bostonu Tukkou Raskem, který je vynikající gólman, ale také on si dokáže vybrat slabší momenty. V tom aktuálním mu asistovala další hvězda – útočník Brad Marchand. Co vyvedli tito dva hráči Bostonu Bruins?

Školácká chyba nebo obrovské nedorozumění – i takto se dá nazvat kousek, který se podařil dvojici Tuukka Rask a Brad Marchand. Kapitán medvědů Zdeno Chára nevěřil vlastním očím. Běžela 4. minuta zápasu, ve kterém Boston přivítal na domácím ledě New York Islanders a byli to právě hráči hostů, kteří se ujali vedení. Nejedná se o žádný výstavní gól a ani pohlednou akci.

Gól se zrodil vlastně z ničeho. Obránce hostů Dennis Seidenberg nahodil puk za bránu Raska, finský brankář vybruslil, aby puk zastavil pro některého ze svých spoluhráčů. Při puku byl nejrychleji Brad Marchand, ale následně se stalo něco, co nikdo nečekal.

Většina domácích příznivců ztichla, Marchand se totiž s Raskem srazil, tito dva borci se do sebe doslova zamotali. Brána zůstala opuštěná, což šikovně využil Anders Lee, který získal puk a díky pohotové reakci skóroval.

• Jen o pár minut později Islanders vedli už 2:0 a nakonec si z Bostonu odvezli cennou výhru v poměru 4:2. Pro Raska to byl skutečně smolný zápas. Nejenže udělal školáckou chybu, po třetím gólu hostů byl z brány odvolán a mezi tyčemi ho nahradil Chudobin. Co se týče Brada Marchanda, kanadský útočník patří mezi elitu, ale na tento zápas by také nejraději zapomněl. Strašlivou chybu neodčinil, bodovat se mu totiž nepodařilo.