Montreal se pyšnil skvělou defenzivou, po dnešním utkání s Columbusem to už ale tak neplatí. Modrokabátníci totiž svému soupeři nasázeli rovnou desítku!

Na souboj nejlepších nedošlo

Jakoby Carey Price něco tušil, utkání s Columbusem moc branek přinést nemělo, jelikož se proti sobě měli utkat dva nejlepší gólmani současnosti.

Na domácí straně Rus Sergej Bobroskij, na té druhé Carey Price. Ten ale do utkání nenastoupil a zůstal jen na střídačce, pro páteční zápas dostal přednost Al Montoya.

Ale už po první třetině bylo jasné, že jako vítěz odcházet nebude. Domácí byli aktivnější a zaslouženě docílili tří branek. Postupně se trefili Atkinson, Jones a Savard a o rozdělení bodů bylo rozhodnuto již v 15. minutě.

• Desítka po pěti letech

Na debakl to po první části nevypadalo, po druhé už ano. Mohlo za to především dvojnásobné vyloučení Gallaghera, které potrestalo duo Foligno-Hartnell a Montreal, který se na začátku sezóny pyšnil vynikající obranou, měl na svém kontě tenisového kanára.

Stále to ale nebylo vše. Za dvě minuty přidal Foligno svou druhou branku a minutu před koncem druhé části dopravil za bezmocného Montoyu puk i Anderson.

V té chvíli už se rozcvičoval Carey Price, sám ale asi usoudil, že nastupovat do branky už je zcela zbytečné. I poslední část tak odchytal Al Montoya. A nakonec desátou branku inkasoval, v 51. minutě se o to postaral Josh Anderson.

Columbus si vylepšil svůj rekord a deset branek vstřelil jeden z týmů NHL opět po pěti letech. V březnu 2011 se to povedlo St. Louis, Bluesmani tentkrát smetli Detroit 10:3.

Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Atkinson (N. Foligno, Wennberg), 12. S. Jones (J. Anderson), 15. D. Savard (Nutivaara), 25. Atkinson (Gagner, Wennberg), 31. N. Foligno (Werenski, Wennberg), 32. Hartnell (Jenner, Dubinsky), 34. N. Foligno (Saad, Wennberg), 39. J. Anderson (W. Karlsson, J. Johnson), 49. Hartnell (S. Jones, Werenski), 51. J. Anderson (W. Karlsson, J. Johnson)