V utkání mezi Los Angeles Kings a Pittsburghem Penguins byly k vidění dva nesportovní fauly. Jeden skončil pokutou, druhý dokonce bez trestu.

Brown zaplatí pokutu

Ve včerejším utkání mezi Los Angeles Kings a Pittsburghem Penguins došlo hned ke dvěma tvrdým faulům. Ve 47. minutě útočník domácího týmu Dustin Brown tvrdě krosčekoval beka Pens Justina Schultze a za naražení na mantinel si vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání.

Od disciplinární komise si navíc vyslechl další trest, kapitán Králů ale týmu chybět nebude. Brown dostal pouze finanční trest, zaplatí pokutu v hodnotě deseti tisíc dolarů.

Malkin potrestán nebude

Druhého faulu se dopustil ruský útočník ve službách Pittsburghu Jevgenij Malkin. Hned v úvodu střetnutí, na konci sedmé minuty, nešetrně zasáhl hokejkou právě Browna.

• Ruský útočník zřejmě cíleně zasáhl kapitána domácích hokejkou do intimních míst, rozhodčí si ovšem tohoto zákroku nevšimli a Malkin tak vyloučen nebyl.

A ani disciplinární komise se tímto zákrokem zabývat nebude. Nutno říci, že poměrně překvapivě. Ruský útočník nicméně v utkání proti Kings zaznamenal gól a asistenci a výrazně se podílel na výhře 1:3. Další kanadské body bude moci přidat zítra brzy ráno, Pittsburgh tentokrát bude hrát na ledě Žraloků ze San Jose.