Jevgenij Arťuchin znovu ukázal svou temnou stránku hokejové kariéry. V první třetině duelu proti Novgorodu napadl protihráče a duel nedohrál.

Arťuchin opět v hlavní roli

Není to tak dávno, co se Jevgenij Arťuchin pobil s Valerijem Ničuškinem, o pár dní později s ním jeden z hráčů vybil plexisklo.

Dnes byl kapitán Sibiru Novosibirsk opět v hlavní roli, tentokrát ovšem v jasně negativním slova smyslu. Novosibirsk doma hostil Nižnij Novgorod a utkání bylo teprve v 10. minutě.

Do útočného pásma se dostali hosté a puk převzal útočník Jevgenij Mozer. Jmenovej, nejmenovec, Arťuchin se mu postavil do cesty a evidentně nastavil loket.

• Trest do konce utkání

Jevgenij Mozer zůstal na ledě, za ním ihned přispěchali lékaři. Utkání pro třiadvacetiletého bývalého útočníka Omsku skončilo, stejně tak ale pro Arťuchina.

Rozhodčí sice nejprve poslali domácího kapitána na trestnou lavici a signalizovali dvouminutový trest. Hostující trenér, Lotyš Peteris Skudra ale okamžitě protestoval a nakonec se dočkal spravedlnosti. Rozhodčí trest změnili a Arťuchina vyloučili do konce střetnutí.

Přesilovku sice hosté nevyužili a Novosibirsk se dokonce dostal do vedení, z výhry 1:4 se ale v konečném účtování radovali hráči Novgorodu. Arťuchina nejspíš trest nemine, kromě disciplinárního postihu mu hrozí i interní trest z klubu.

Ozývají se už i hlasy, které žádají běloruského trenéra Andreje Skabelku, aby Arťuchina zbavil kapitánské pásky.