Vést 2:0 se nevyplatí, Mladá Boleslav i Vítkovice končí

Vést 2:0 na zápasy v předkole play-off se příliš nevyplatilo, Tento náskok totiž do vítězného konce nedotáhla Mladá Boleslav a následně ani Vítkovice.

Rozhodnutí v 95. minutě

Jak na domácí straně Bartošák, tak na té hostující Machovský předvedli vynikající gólmanské výkony. Nakonec byl ale šťastnější hostující gólman.

Skóre otevřel v polovině základní části se štěstím Indrák, Vítkovice ale ve třetí části zabraly a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání z hole Kucsery. Rozhodnout nakonec muselo prodloužení a skvělá akce Preisingera z 95. minuty.

K puku se následně dostal Stach a přesnou ranou pod víko rozhodl o tom, že proti favorizovanému Liberci si zahraje Plzeň. Vítkovice tak nezvládly sérii, ve které vedly už 2:0, a končí v předkole.

• HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 1:2 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Kucsera (Vandas) – 34. Indrák, 95. Stach (Preisinger)

Prohra znovu s jedním gólem

Neuvěřitelnou sérii nám nabídly Chomutov a Mladá Boleslav. V prvních dvou zápasech Mladá Boleslav svého soupeře na jeho ledě zničila, v dalších dvou utkáních to bylo naopak.

Dnes ale domácí celek poprvé v sérii zvítězil a hned drtivým způsobem. Chomutovu skvěle vyšel úvod, dvakrát se během prvních deseti minut trefil Huml a prakticky bylo po utkání.

Rozhodující ale byla druhá třetina, Chomutov nasázel čtyři branky a o jeho postupu nikdo nepochyboval. I v pátém utkání nakonec tým, který prohrál, vstřelil jednu branku, v 52. minutě upravil na konečných 1:6 z pohledu Mladé Boleslavi Lukáš Žejdl. Do čtvrtfinále proti Třinci tak míří Chomutov.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 28. V. Růžička, 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička), 37. Kaše (V. Růžička, Kämpf) – 52. Žejdl (Klepiš)