Velká rána pro Penguins, Daley vynechá zbytek play-off

Pittsburgh prožívá v posledních dnech jednu nepříjemnost za druhou. V nedělním zápase nastoupili jeho hokejisté na domácím ledě proti Tampě Bay, stav série byl nerozhodný 2:2. Jak se zdálo, Pittsburgh měl vše ve svých rukou. V zápase vedl totiž už 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že Tučňáci nakloní misky vah na svou stranu.

Realita byla jiná, pro Pittsburgh krutá. Tampa zápas vyrovnala, v následném prodloužení hned po necelé minutě rozhodla o svém vítězství 3:4. Pittsburghu v tomto zápase nepomohla ani změna gólmana, Murrayho nahradil již od úvodního buly Marc-André Fleury.

Prohra není ani zdaleka jediná věc, která může trápit kouče Mikea Sullivana. Penguins totiž přišli o svého obránce Trevora Daleyho – hráče, který v play-off podával vynikající výkony. Daley nedohrál zápas pro zranění dolní části těla a nic dobrého nevěstily ani berle, se kterými byl viděn po utkání.

Mike Sullivan později prozradil, že sezóna pro jeho svěřence skončila. 32-letý Kanaďan utrpěl při souboji s Ryanem Callahanem zlomeninu kotníku. Pittsburgh tak musí řešit nepříjemné problémy v zadních řadách. V play-off strávil Daley na ledě průměrně 23 minut za zápas, příležitosti dostával v přesilových hrách a také v oslabeních. Daleyho by měl v sestavě nahradit finský talent Olli Määttä

• Kromě toho, Pittsburgh bude muset řešit brankářskou otázku. Stále není jasné, zda do brány nastoupí Matt Murray, který odchytal většinu zápasů play-off, nebo Marc-André Fleury – aktér posledního duelu.

Podaří se navzdory změnám Pittsburghu vyrovnat stav série a vynutit si sedmý zápas, nebo do finále Stanley Cupu postoupí opět Tampa Bay?