Ve finále vyzve Kanadu Výběr Evropy!

Do finále Světového poháru postupuje Výběr Evropy, který po dramatickém souboji zdolal Švédy 3:2 v prodloužení. O výhru se nejvíce zasloužil Tomáš Tatar.

Vyrovnaný úvod

Hned v 1. minutě měly oba týmy velkou příležitost na skórování, ale Halák i Lundqvist dobře zasáhli. Do další šance se propracoval po chybě ve střídání Landeskog, ale střela se mu nepovedla.

Další průběh utkání byl vyrovnaný, hrálo se bez chyb, ale taktéž bez větších šancí. Tu poslední si na konci první části vypracoval ve spolupráci s Hossou Tatar, ale švédský gólman zůstával bezchybný.

Slovák, Slovák, Slovák

Do vedení se na začátku druhé dvacetiminutovky dostali Švédové, po dobré práci Antona Stralmana skóroval do odkryté brány skóroval Nicklas Bäckström.

• Švédové měli následně k dispozici přesilovou hru, ale velkou šanci měli Evropané. Do úniku se dostal Marián Hossa, Lundqvist dobře zasáhl. Tento moment ale Evropany nakopl.

Ve 37. minutě se k dorážce dostal Marián Gáborík a puk s velkým štěstím skončil za zády gólmana Lundqvista. I po druhé části tak byl vyrovnaný stav.

Do třetí třetiny vstoupili Evropané dokonale, ve dvanácté vteřině vypálil Tatar, Lundqvist puk jen vyrazil a slovenský útočník už s dorážkou neměl problém.

V polovině třetí části ujel švédské obraně Vanek a rakouský útočník dokázal překonat Lundqvista, na brankové čáře ale puk stihl odpálit Stralman. Švédové následně šli za vyrovnáním a v 56. minutě se dočkali. Od modré vypálil Erik Karlsson a s pomocí teče jednoho z obránců dostal puk za Haláka.

V závěru mohli Švédové dokonce zvítězit, deset vteřin před koncem vyrobil obrovskou hrubku Seidenberg, ale Sedin šanci zužitkovat nedokázal.

A tak se šlo do prodloužení. A v něm přišlo poměrně brzké rozhodnutí. Lundqvist rozehrál špatně, Zuccarello před brankou našel Tatara a ten s pomocí brusle dopravil kotouč do branky. Švédové sice ještě protestovali, ale videorozhodčí potvrdil branku. Do finále tak postupuje Výběr Evropy.

Švédsko – Výběr Evropy 2:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Bäckström (Strålman, Hörnqvist), 56. E. Karlsson (H. Sedin, D. Sedin) – 37. Gáborík (Ehrhoff, Kopitar), 41. Tatar (Sekera), 64. Tatar (Zuccarello, Kopitar)