Ve finále MS znovu Kanada, tentokrát proti Švédsku

Rusové měli velmi blízko k finálové účasti, třetí třetinu proti Kanadě ale hrubě nezvládli a znovu si zahrají jen o bronz. Kanadu ve finále vyzve Švédsko.

Sborná měla k finále velmi blízko

Vyrovnané utkání mezi Ruskem a Kanadou rozhodla třetí třetina, ve které se sborná nechala několikrát zbytečně vyloučit. Kanada hned v úvodu třetí části v přesilové hře snížila, parádní tečí se trefil Scheifele.

Ten v té době snižoval na 1:2, ve druhé části se totiž dvakrát prosadili Rusové. Ti měli následně několik velkých šancí na rozhodnutí, místo toho ale přišel opak. Tři přesilovky sice Kanada nevyužila, ale Rusku došly síly.

V závěru tak obhájce titulu udeřil hned třikrát. Nejprve chyboval Tkačjov a trefil se MacKinnon, vzápětí Plotnikov nahrál O´Reillymu a ten střelou do prázdné branky rozhodl. V závěru přišla power-play a Couturier dopravil počtvrté kotouč do ruské sítě.

• Sborná byla nesmírně blízko, i letos si ale zahraje jen o bronz.

Švédsko potvrdilo roli favorita

To Švédové začali proti Finsku skvěle, už ve 2. minutě Bäckström vyhrál vhazování a Edler z první překonal finského gólmana. Kemppainen sice brzy vyrovnal, Lundqvist ale poté branku zavřel.

Švédové následně využili dvě přesilové hry a bylo po utkání. Na konečných 4:1 upravil v 54. minutě Nordström a tak Kanadu ve finále vyzve právě Švédsko. Finsko si zahraje zítra odpoledne o bronz proti Rusku.

Kanada – Rusko 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 41. Scheifele (MacKinnon, Parayko), 56. MacKinnon (Konecny), 57. R. O’Reilly (Matheson), 59. Couturier (R. O’Reilly, Parayko) – 33. Kuzněcov (Panarin, Kučerov), 35. N. Gusev (Šipačov, Panarin)

Švédsko – Finsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Edler (Bäckström), 25. J. Klingberg (Ekman-Larsson, W. Nylander), 35. W. Nylander (Bäckström), 54. Nordström (Krüger) – 5. Kemppainen (J. Aaltonen)