Včerejší přípravné zápasy českých týmů – v akci 12 extraligových týmů

Hned dvanáct extraligových celků včera odehrálo své přípravné zápasy. Kromě toho byly k vidění i souboje Kladna se Slavií a Havířova se Vsetínem. Jak si kdo vedl?

Čtyři extraligové souboje

Kromě Třince a Vítkovic se včera představily všechny extraligové celky. A hned čtyři zápasy byly stoprocentně extraligové.

Mladá Boleslav změřila síly s obhájcem titulu z Liberce a nakonec zvítězila poměrem 2:1 gólem šest vteřin před koncem.

Podobně skončil i souboj Mountfieldu a Olomouce. Duel již spěl do prodloužení, ale minutu a šest vteřin před sirénou rozhodl v oslabení domácí útočník Knotek. HK tak nakonec zvítězil 4:3. Chomutov nadělil Plzni pět branek, Karlovy Vary díky skvělé závěrečné části přehrály Litvínov 4:1.

• Atraktivní souboje z nižších soutěží

Pardubice podlehly Mannheimu vysoko 1:6, gólově se neprosadila Kometa proti Chabarovsku a ani Zlín v souboji se Znojmem. Zvítězila tak pouze Sparta, která po nájezdech zdolala Servette.

Kromě toho se ale hrály i další dva velmi zajímavé zápasy. Prvoligisté Slavia a Kladno si to rozdali v přímém souboji a uspěli domácí, rozhodující branku na 2:1 vstřelil třicetiletý útočník Antonín Dušek.

K přátelskému utkání poté Havířov pozval Vsetín a byla z toho jasná záležitost, AZ zvítězil vysoko 7:2 a oplatil Vsetínu třináct let starou porážku. Naposledy se totiž tyto celky utkaly ještě v extralize v roce 2003, tehdy Vsetín deklasoval Havířov 7:1.