V zámoří začala příprava. Lauko skóroval, Kovář má první bod

V zámoří začala příprava před novou sezónou National Hockey League. Už dva zápasy mají za sebou Medvědi z Bostonu, vidět byli čeští hráči.

První utkání pro Boston

Jako první do přípravy vstoupily celky Calgary Flames a Bostonu Bruins. A lépe si vedli Medvědi, kteří díky vynikající první třetině vedli dokonce už o tři branky.

Nakonec se ale šlo do prodloužení, neboť v dalším průběhu už gólman Flames Gillies neinkasoval a Calgary hned třikrát udeřilo. Po nájezdech přesto mohl slavit Boston. David Pastrňák v utkání nebodoval, neproměnil i samostatný nájezd.

Vidět byl ovšem Peter Cehlárik, slovenský útočník si připsal dvě asistence. A vůbec svůj první kanadský bod mohl oslavit Martin Bakoš. Bývalý útočník Liberce přihrál hned na první branku Bostonu. Do utkání se zapojili taktéž Jaroslav Halák, Michael Frolík a Jakub Zbořil.

• Lauko dal první branku, bod má i Kovář

Boston hrál i dnes a znovu zvítězil. Doma přivítal obhájce Stanley Cupu a po nájezdech vyhrál 2:1. Jediný gól Bostonu v základní sestavě zaznamenal český útočník Jakub Lauko. Ten následně podobně jako David Krejčí nebo Jakub Vrána neproměnil samostatný nájezd, na rozdíl od posledně jmenovaného mu to ale vadit nemuselo.

Do akce se zapojil i gólman Vít Vaněček. Ten odchytal celkem 33 minut a pochytal všech dvanáct střel. Výhru kromě Bostonu slaví i New York Islanders, jenž si doma 3:0 poradil s Philadelphií.

V akci byl jediný česko-slovenský zástupce a ten se zapsal do statistik. Jan Kovář ve svém prvním duelu za Ostrovany připsal jednu asistenci.