V Tampě viděli diváci třináct branek, vítězný návrat Kučerova

Tampa Bay popáté v řadě remizovala, počtvrté ale zápas dotáhla do vítězného konce. Philadelphii Flyers porazila 7:6 po nájezdech.

První třetina domácím nevyšla

Steven Stamkos sice v 9. minutě dokázal reagovat na branku Patricka, který využil přesilové hry po faulu gólmana Vasiljevského, ovšem další průběh první třetiny patřil hostům.

A výrazně se o to zasloužil Jakub Voráček, který v 15. minutě propálil ruského gólmana a připsal si už svůj druhý bod. Když se poté trefil i Hägg, vedla Philadelphia po první třetině 1:3.

Vítězný návrat Kučerova

Další dvě třetiny ale patřily domácímu týmu. Postaralo se o to především trio Hedman-Kučerov-Stamkos. Prvně jmenovaný si ke dvěma gólům připsal i dvě asistence, kapitán Bolts zaznamenal dokonce pět bodů a lídr kanadského bodování poté zapsal tři asistence.

• Kučerov se přitom zranil v duelu s Torontem a hovořilo se o tom, že by mohl chybět až měsíc. Vrátil se ale už po dvou zmeškaných zápasech a svému týmu nakonec pomohl k výhře.

I když v prodloužení jistě musel trpět. Ruský útočník se totiž nechal vyloučit a Philadelphia hrála přesilovku 4 na 3. Vasiljevskij ale svůj tým několikrát podržel a nakonec se tedy rozhodlo až po nájezdech. Na domácí straně uspěli Point se Stamkosem, na té druhé žádný z hráčů. Vítězství 7:6 tak slaví domácí Tampa Bay.

Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 7:6 po nájezdech (1:3, 2:1, 3:2 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Stamkos (Hedman, Kučerov), 26. Hedman (Stamkos, Kučerov), 33. Girardi (Stamkos, Hedman), 45. J. T. Miller (Gourde, B. Point), 48. Stamkos (Kučerov, Killorn), 51. Hedman (Stamkos), rozh. náj. Stamkos – 8. Patrick (Giroux, Voráček), 15. Voráček (Patrick), 19. Hägg (Laughton, Provorov), 37. Lehterä (Weal, Filppula), 42. Provorov (Filppula), 58. Giroux (Couturier, Provorov)