V Rusku se připravují na finále Petrohrad – Magnitogorsk

Finále Gagarinova poháru slibuje souboj dvou ruských gigantů. Obhájce z Magnitogorsku by se měl střetnout proti Petrohradu.

Petrohrad ničí Jaroslavl

V semifinálové sérii vede na Východě Petrohrad nad Jaroslavlí už 3:0 a k dispozici má hned tři mečboly. Jaroslavl zlomil zejména první duel, ve kterém vedla o dvě branky pět minut před koncem.

Jarno Koskiranta ovšem deset vteřin před koncem vyrovnal a Patrik Hersley v prodloužení zajistil Petrohradu první bod. Ve druhém utkání už si Petrohrad vše pohlídal a zvítězil jasně 4:1.

Třetí duel znovu dospěl do prodloužení, tentokrát ale rozhodla už šestá minuta. Hrdinou Petrohradu se stal Alexander Barabanov a Petrohradu zajistil tři mečboly.

• První útok Magnitky stačí na vše

Stejný náskok má po třech duelech Magnitogorsk. Obhájce Gagarinova poháru nastřílel ve třech duelech jen sedm branek, v obraně je ovšem vynikající a tak i on má k dispozici trio mečbolů.

Skvěle si znovu vede první formace ve složení Mozjakin-Kovář-Zaripov, která zařídila šest ze sedmi gólů. Nejlepším střelcem je v tomto triu posledně jmenovaný, který vstřelil čtyři góly. Dnes se trefil dvakrát a prakticky sám zařídil třetí bod pro Magnitku.

Ještě na začátku 57. minuty Magnitogorsk v Kazani prohrával, po dvou gólech zkušeného útočníka ale znovu slaví. Zaripov si v sérii připsal celkem pět bodů, Mozjakin čtyři (2+2) a Jan Kovář taktéž čtyři (0+4).

Toto trio vede i kanadské bodování play-off KHL a znovu táhne Magnitku k titulu. Obhájí Magnitogorsk Gagarinův pohár?