V prvním utkání finále dominovali Oceláři

V prvním utkání finále Tipsport extraligy dominovali domácí, třinečtí Oceláři porazili brněnskou Kometu vysoko 5:1 a mají první bod.

Úvod vyšel domácím skvěle

Třinec začal skutečně skvěle, už ve 2. minutě našel Hrňa před brankou Marcinka a slovenský útočník vstřelil první branku ve finále letošního ročníku Tipsport extraligy.

V šesté minutě to bylo dokonce o dvě branky, Polanský krásně obešel Malce a našel na levé straně zcela volného Krajíčka, který tvrdou ranou podruhé propálil Čiliaka. Následně zabrala i Kometa a brzy snížila, po dobré akci Holíka a přihrávce Zaťoviče se pod horní tyč trefil Haščák.

Závěr nabídl několik šarvátek

Jenže gólově to bylo ze strany hostů vše. Haščák sice mohl vyrovnat, Hrubce ale nepřekonal a tak brzy po startu druhé části šli domácí znovu do dvougólového vedení.

V přesilové hře se puk odrazil k Petružálkovi a Čiliak byl bez šance. Třinec byl nadále lepší a ve třetí třetině ještě dvakrát navýšil náskok.

Po krásné přihrávce Rákose se podruhé v utkání trefil Petružálek a na konečných 5:1 dvě minuty před koncem upravil Chmielewski, jenž si nádherně vyměnil kotouč s Marcinkem.

Závěr se nesl v nervózním duchu, v poslední třetině rozhodčí rozdali 28 trestných minut. Činili se ale především hosté, kteří v poslední části měli na trestné lavici hned pět různých hráčů. Ani závěrečné šarvátky už ale na výsledku nic nezměnili.

Úvodní duel finále daleko lépe vyšel domácímu týmu, Třinec porazil Kometu vysoko 5:1 a dostal se do v sérii do vedení. Druhé utkání se hraje v neděli od šestnácti hodin.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Marcinko (Hrňa, Dravecký), 6. Krajíček (Polanský, D. Musil), 23. Petružálek (Hrňa, M. Doudera), 47. Petružálek (Rákos, Cienciala), 58. Chmielewski (Marcinko) – 10. Haščák (Zaťovič, P. Holík)