V přípravě NHL se trefili Nečas, Mašín i Kovář

Dalšími sedmi zápasy dnes pokračovala příprava na novou sezónu National Hockey League. A čeští hráči byli znovu výrazně vidět.

Kovář vstřelil první branku v zámoří

New York Islanders porazil Philadelphii 2:3 po prodloužení a jednou brankou k tomu přispěl i český útočník Jan Kovář, který se tak v zámoří prosadil vůbec poprvé. Za domácí si jednu asistenci připsal Jakub Voráček, skórovat ovšem nedokázal.

Carolina doma bez potíží porazila Washington 5:1 a skórovat se podařilo i Martinu Nečasovi. Dvě třetiny poté odchytal Petr Mrázek, inkasoval jedinou branku.

V Ottawě řádilo Chicago, jenž dokázalo zvítězit 2:5. Jednu asistenci zapsal David Kampf a tak i v tomto utkání se do statistik zapsal český hráč. V utkání mezi Torontem a Buffalem byl ve hře pouze Vladimír Sobotka, ten ale nebodoval.

• Mašín přispěl k výhře, Jaškin nebodoval

To v Nashvillu svou trefu mohl slavit útočník Dominik Mašín, který přispěl k jasné výhře Tampy Bay 1:5. V dresu St. Louis Blues se objevil Dmitrij Jaškin, jeho tým zvítězil 3:0, Jaškin nicméně bod nezapsal.

Ani poslední zápas nepřinesl českým hráčům kanadský bod. V dresu Winnipegu se proti Calgary Flames na ledě objevil Kristián Reichel. Dvacetiletý útočník odehrál téměř dvanáct minut, připsal si dvě střely na bránu, ale kanadský bod nikoliv. Winnipeg přesto zvítězil 4:3 po prodloužení a po nezdaru s Edmontonem si spravil chuť.