V KHL slaví Kazaň, v pěti zápasech udolala CSKA

V Kontinentální hokejové lize překvapivě slaví AK Bars Kazaň. Ta si v pěti zápasech poradila s favoritem z Moskvy a získala Gagarinův pohár.

Každý duel nabídl velké drama

CSKA Moskva vyřadila ve finále Západní konference Petrohrad a do finále o Gagarinův pohár tak šla jako jasný favorit.

Výhodu domácího prostředí měl nicméně vítěz Východní konference, Kazaň. A už od prvního duelu bylo jasné, že nás čeká vyrovnaná, ale ofenzivně nepříliš záživná série.

V pěti zápasech nakonec padlo pouze 16 branek a hned čtyři zápasy rozhodla jediná trefa. V úvodních dvou zápasech se radovali domácí, vždy po výsledku 2:1.

• Ve třetím utkání se radovali taktéž domácí, moskevský celek zachránil v prodloužení Kirill Petrov. Čtvrtý zápas ale znovu zvládla lépe Kazaň. Ta předvedla téměř bezchybnou defenzivu a díky dvěma brankám Landera zvítězila 1:3.

Nic jiného než defenziva

Pátý duel nabídl znovu stejnou podívanou. Kazaň vsadila na obranu a znovu byla úspěšná. Na začátku třetí třetiny v přesilové hře udeřil Klinkhammer a klub z Tatarstánu už poté vedení udeřil. V pěti zápasech si tak poradil s CSKA a slaví svůj třetí Gagarinův pohár.

Nejlepším hráčem play-off KHL byl vyhlášen Justin Azevedo, ten posbíral čtyřiadvacet bodů za 9 branek a 15 asistencí a s přehledem vyhrál kanadské bodování.

Vidět ale byli i další hráči Kazaně. V první desítce se umístili hned čtyři hráči Barsu, včetně českého útočníka Jiřího Sekáče. Gagarinův pohár vyhrál i Danis Zaripov, ten je jasným rekordmanem, neboť tento pohár zvedl nad hlavu už popáté.