Úvodní utkání KHL pro Petrohrad, vítěznou trefu obstaral Kovalčuk

V úvodním utkání nového ročníku KHL zvítězil obhájce Gagarinova poháru z Petrohradu. Na domácím ledě porazil moskevské CSKA 4:2.

Nepomohli ani navrátilci z NHL

Moskevské CSKA se do nového ročníku KHL skutečně mohutně posílilo. Z celků KHL získalo například Antona Burdasova, Kirilla Kaprizova či duo z Novosibirsku Šalunov – Šumakov.

Z NHL se poté vrátil obránce Nikita Nesterov a útočníci Mikhail Grigorenko a Roman Ljubimov. Ani to ale nestačilo na to, aby CSKA dokázalo porazit v úvodním utkání nového ročníku obhájce Gagarinova poháru z Petrohradu.

Vrátil se Dacjuk, rozhodl Kovalčuk

Napověděly o tom už první minuty utkání. Ve čtvrté se domácí dostali do vedení, po přihrávce navrátilce do sestavy SKA se v přesilové hře prosadil obránce Patrick Hersley. V desáté minutě se poté parádní ranou prezentoval Nikolaj Prochorkin a bylo prakticky rozhodnuto.

• Moskevský celek dokázal na začátku druhé třetiny snížit, postaral se o to bývalý útočník Colorada Mikhail Grigorenko. Poslední slovo ve druhé části měl ovšem Ilja Kovalčuk. Ve 32. minutě mu puk ideálně předložil Hersley a Kovalčuk zopakoval svou akci z finále MS v roce 2008, kdy v posledních minutách duelu vyrovnával na 4:4.

Na začátku třetí třetiny poté se štěstím dostal puk za záda Sorokina Sergej Širokov, stalo se tak navíc v oslabení. Ihned na to reagoval Šalunov, druhý bod si zapsali Grigorenko a Kaprizov. To už ale bylo pozdě, Petrohrad si výhru nenechal ujít a může tak slavit.

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Hersley (Dacjuk), 10. Prochorkin (N. Gusev), 32. Kovalčuk (Hersley), 46. Širokov – 25. Grigorenko (Kaprizov), 46. Šalunov (Grigorenko, Kaprizov)