Úvod hodný šampióna. Washington deklasoval Pastrňáka a spol.

Washington před úvodním duelem celé NHL znovu oslavil zisk Stanley Cupu a poté naprosto zdemoloval Medvědy v čele s Davidem Pastrňákem.

Čtyřiadvacet vteřin a bylo hotovo

Ještě před startem zápasu se odehrál slavnostní ceremoniál, kdy si Washington ještě jednou připomněl zisk Stanley Cupu. Hned poté začal tým okolo Alexandera Ovečkina ve velkém stylu.

Už ve čtyřiadvacáté vteřině dostal puk ideálně na hůl T. J. Oshie a duel byl prakticky rozhodnut. Hned vzápětí se nechal vyloučit Kuraly a už po dvou vteřinách využil přesilovou hru Kuzněcov, jenž dokonale zužitkoval vyhrané vhazování Oshieho.

Ve druhé třetině udeřil i kapitán Alexander Ovečkin, jenž svou klasickou ranou využil přesilovou hru. O dvě minuty poté přidal další trefu Nic Dowd, který puk poslal do sítě parádním backhandem z otočky. Ještě do pauzy se trefili Kuzněcov a Carlosn a bylo definitivně rozhodnuto.

• Marchand debakl nezvládl, přijde trest?

Na ledě už byl v té chvíli gólman Jaroslav Halák, jenž po páté trefě nahradil Raska. V polovině poslední třetiny slovenský gólman parádně vychytal Walkera, o necelé dvě minuty později už ale druhou branku inkasoval.

Do úniku se dostal Lars Eller a po krásné kličce zvýšil na konečných 7:0. Situaci zjevně neunesl hostující útočník Brad Marchand, který Ellera poslal nešetrně k zemi a bylo vyloučen na 2+10 minut. Je také možné, že kanadský útočník ještě obdrží nějaký disciplinární trest.

Úřadující šampión každopádně na úvod zcela zničil Boston Bruins a po zásluze zvítězil vysoko 7:0.

Washington Capitals – Boston Bruins 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Oshie (Bäckström, Niskanen), 2. Kuzněcov, 25. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 27. Dowd (Walker, Smith-Pelly), 28. Kuzněcov (Carlson, Holtby), 36. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 51. Eller (Stephenson, Orpik)