Třinec má po dvou zápasech velmi blízko k finále

Synottip

Třinečtí Oceláři vyhráli oba zápasy na ledě hradeckého Mountfieldu a mají velmi blízko do finále české Tipsport extraligy.

Skvělou formu si přenesl Cienciala

Už od druhé minuty bylo v prvním utkání jasno, komu bude tento zápas patřit. Skvělou formu si ze sedmého čtvrtfinálového utkání přenesl David Cienciala, který v přesilové hře otevřel skóre.

Třinec v úvodu druhé třetiny přežil minutové oslabení 5 na 3 a poté dvakrát udeřil. V závěru druhé části skórovali Polanský a znovu Cienciala a bylo rozhodnuto. Pavlík sice obral Šimona Hrubce o čisté konto, ten už ale poté neinkasoval.

Oceláři poté zvládli i dvouminutové oslabení pěti proti třem a do prázdné brány upravili na konečných 1:4.

• Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. M. Doudera

Rozhodujícím momentem znovu přesilová hra

Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější, jenže hostům znovu vyšel úvod. Roth vysunul Svačinu a ten dostal puk za Rybára.

V 19. minutě navíc přesilovku zužitkoval Erik Hrňa a bylo po utkání. V úvodu druhé třetiny se trefil Džerinš, Hrubec ale další puk za svá záda nepropustil. Třinec tak zvítězil i podruhé a má k finálové účasti velmi blízko.

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth)