Tři body Hertla k výhře nestačily, Zadina překonal defenzivu Bostonu

Tomáš Hertl si v nočním přípravném utkání na novou sezónu NHL připsal tři asistence, prohru San Jose ale neodvrátil.

Do statistik se zapsali čtyři Slováci

Do utkání mezi Detroitem Red Wings a Bostonem Bruins nastoupili hned tři čeští hráči a taktéž tři zástupci Slovenska. Skóre už v úvodu utkání otevřel český útočník Filip Zadina, který se tak v dresu Detroitu prosadil poprvé ve své kariéře.

Duel nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. Přidejme ale, že bodovali taktéž dva Slováci. Asistenci si připsali Zdeno Chára a Martin Bakoš.

Další slovenští hráči bodovali v zápase mezi Montrealem a Ottawou. Gól si z jedné střely na branku připsal Tomáš Tatar, za hosty poté asistoval Christián Jaroš.

• V nočních přípravných zápasech tak bodovali čtyři Slováci, Češi se do statistik zapsali jen tři. Kromě Zadiny bodoval i Michael Frolík, ten si proti Vancouveru připsal asistenci v oslabení. Jeho Plameny nakonec porazily Vancouver 5:2 a si tak po prohře od Winnipegu spravilo náladu.

Hertl parádním výkonem k výhře nakonec nepomohl

Největší nálož kanadských bodů ovšem zaznamenal Tomáš Hertl. Český útočník ve službách San Jose třikrát přesně asistoval, ani jeho vynikající výkon ale na výhru nestačil. Vegas Golden Knights zvítězili 4:5 po prodloužení a nadále tak pokračují ve fantastické přípravě.

V přípravě na novou sezónu odehrál účastník finále Stanley Cupu dosud čtyři zápasy a všechny vyhrál. Navíc nasázel již 24 branek a budí tak před novým ročníkem pořádný respekt.