Toews zářil proti Týmu Evropy

Toews

V zápase, ve kterém šlo jen o nasazení do semifinále, Kanada předvedla to, co od ní všichni očekávali a porazili výběr Evropy v poměru 4:1. Tato výhra jim zajistila první místo ve skupině A a čeká je souboj buď s Ruskem, nebo s mladíky v Týmu Severní Ameriky.

Se dvěma góly a jednou asistencí se předvedl forvard Chicaga Blackhawks Jonathan Toews a Kanadě takto hodně k výhře dopomohl. První jeho branka padla tak, že Jaroslav Halák posílal puk po mantinelu, tam ho zachytil Matt Duchene, vystřelil směrem na bránu a Toews pak tečoval do polo-odkryté klece.

Jeho druhá přesná trefa přišla po tom, co se obránci Týmu Evropy při pokusu o střelu zlomila hůl a byl z toho brejk 2 na 1(bránící hráč byl bez hokejky). Toews se rozhodl střílet a překonal Haláka ranou pod lapačkou. Kapitán Blackhawks má nyní na turnaji 4 body a spolu se Sidneym Crosbym a Duchenem tvoří údernou první pětku.

V tomto zápase domácí hru víceméně kontrolovali a vždy když potřebovali, tak zařadili vyšší stupeň. Halák hlavně v první třetině předvedl několik skvělých zákroků, ale i tak jasné prohře nezabránil.

• Tým Evropy již ví, že se v neděli v semifinále utká se Švédy, kteří vyhráli skupiny B. Canada se jméno svého oponenta dozví až po zápase Ruska s Finskem, které je naplánováno na dnešní večer od 21:00. Finsko je ze hry, ale Rusové budou hrát o holé životy. Výhra a to jakákoli (prodloužení, nájezdy) je posouvá do semifinále, kde by se v sobotu potkali s Kanadou. Pokud vyhrají Finové, Kanada nastoupí proti Týmu Severní Ameriky.