Tentokrát neinkasovala Kanada, podruhé v řadě slaví titul

V základní skupině neinkasovali Finové, tentokrát to dozadu lépe zvládla Kanada. A po výhře 2:0 se raduje z obhajoby titulu.

Méně času na regeneraci?

Když Spojené státy americké dostaly od Ruska sedm branek, mluvilo se také o tom, že USA mělo méně času na regeneraci. Stejný problém měla mít i Kanada, ovšem opak byl pravdou.

Kanada v základní skupině podlehla Finsku 0:4, jenže ve finále to byl úplně jiný zápas. Kanada skvěle bránila a po zásluze obhajuje titul světového šampióna. Příští rok v Kolíně nad Rýnem a Paříži tak může završit zlatý hattrick.

Rozhodl McDavid

Duel rozhodl svou brankou z 12. minuty Connor McDavid, který se na šampionátu trefil vůbec poprvé. Jenže tato branka stála za všechny předchozí neúspěchy a trochu připomíná rok 2008.

• Tehdy Ilja Kovalčuk až do finálového utkání sbíral jen asistence, v rozhodujícím duelu šampionátu ale nejprve proti Kanadě vyrovnal a v prodloužení následně zařídil Rusku senzační titul.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl Laine, ovšem Talbot výborně zasáhl. Na konci druhé části se poté v přesilové hře sám před Talbotem objevil Koskiranta, ale na vynikajícího Talbota si prostě nepřišel. Třetí třetina žádný velký tlak Finska nepřinesla a naopak Kanada vteřinu před koncem definitivně rozhodla.

Do opuštěné klece poslal puk Matt Duchene a Kanada tak ve finále porazilo Finsko 2:0. Příští rok tak bude znovu obhajovat triumf a může završit tzv. zlatý hattrick.

Finsko – Kanada 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. McDavid (Duchene), 60. Duchene