Tavares popravil Pantery

John Tavares

John Tavares dal branku v poslední minutě normální hrací doby a poslal utkání do prodloužení, ve druhé nastavené dvacetiminutovce se pak v čase 10:41 prosadil podruhé a poslal svoje Islanders do dalšího kola. To se New Yorku Islanders povedlo naposledy v roce 1993 a Florida Panthers balí kufry.

“Bylo načase, aby jsme se přes tento milník dostali a postoupili někam dále,” říká k tomu samotný hráč. “Nemyslím si, že jsme na sebe vytvářeli příliš velký tlak, ale hodně z nás je zde již nějaký ten pátek a byl prostě už nás čas.”

Tavares svůj rozhodující gól vstřelil tak, že nejprve na Roberta Luonga vystřelil, ten to vyrazil a kapitán New Yorku si puk opět přivlastnil, objel branku a kotouč zasunul za bezmocného brankáře. To poslalo všechny fanoušky v Barclays Center do euforie a Tavaras byl ihned zavalen spoluhráči, i proto, že končil nejdelší domácí zápas Islanders v jejich historii.

“Když jsem se dostal k odraženému puku, uvědomil jsem si, jak moc je vyjetý z brány,” řekl Tavares. “Měl jsem dobře našlápnuto, tak jsem to zkusil. Snažil jsem se mít kotouč pod kontrolou a když jsem objížděl branku, tak jsem se ujistil, že to tam správně umístím.”

• Islanders se v následujícím kole utkají s Tampou Bay Lightning. New York naposledy vyhrál nějakou sérii v playoff před 23 lety, když porazil tehdy obhajující tým Pittsburgh Penguins v semifinále Wales konference. Jaromír Jágr byl i tehdy součástí týmu, který byl na konci duelů s Islanders smutný. Teď se mu to nepovedlo v dresu Panthers, když už nedal v 37 zápasech playoff NHL gól.