Tarasenko začal úřadovat. Pozdě

Vladimir Tarasenko se v sérii proti San Jose neprosadil. Vlastně prosadil, v posledním utkání vstřelil dvě branky. To už ale bylo poměrně zbytečné.

St. Louis zvládlo první utkání na domácím ledě, ale vzápětí nevstřelilo branku. Situace se opakovalo i ve třetím měření sil a s Bluesmany to nevypadalo dobře.

Jenže čtvrtý zápas jim jednoznačně patřil. Na ledě San Jose nasázeli hosté šest branek a do pátého duelu šli jako favorité. Výsledek ze čtvrtého souboje se opakoval, tentokrát ovšem ve prospěch San Jose Sharks. Mečbol doma už Žraloci proměnili ve vítězství a radují se z postupu do finále Stanley Cupu.

Kromě čtvrtého utkání vstřelilo St. Louis Blues jen sedm branek, což v pěti zápasech opravdu není moc. Co Bluesmanům chybělo?

• Především branky a asistence nejlepšího hráče tohoto týmu Vladimira Tarasenka. Ten totiž v prvních pěti zápasech mlčel a nepřipsal si ani bod.

Zarážející je jeho statistika především ve čtvrtém utkání, kdy St. Louis nastřílelo soupeři šest branek. Tarasenko vypálil jen jednou na branku a za 16 minut stihl i jeden záporný duel v tabulce pravdy. Celkem si na své konto připsal 15 střel, ve statistice +/- je ovšem na čísle -4.

Za šest zápasů strávil Tarasenko v průměru na ledě 18 minut a 53 vteřin a celkově si připsal jen 9 bodyčeků. První kanadský bod zapsal ruský útočník až ve třetí třetině, kdy za stavu 0:4 dokázal skórovat. Vzápětí snížil na 2:4, to už ale bylo pozdě.

Vladimir Tarasenko začal úřadovat, jenže už to bylo zbytečné. Pro St. Louis i Tarasenka sezóna končí.