Tampa Bay zabrala, čtvrté utkání může být rozhodující

Tampa Bay po dvou nepovedených domácích zápasech zabrala a snížila stav série finále Východní konference proti Washingtonu Capitals na 1:2 na zápasy.

Zlomení prokletí a skvělé nakročení do finále SC

Washington zlomil své prokletí a v semifinále Východní konference porazil Tučňáky z Pittsburghu. A skvěle začal i finálovou sérii konference proti Tampě Bay.

Do série jako favorit nešel, přesto zvládl úvodní dva venkovní zápasy a jistým krokem nakročil k postupu do finále Stanley Cupu.

V prvním utkání rozhodly momenty v poslední minutě první třetiny. Nikita Kučerov sice po trefě Michala Kempného vyrovnal na 1:1, rozhodčí si ale správně všimli, že domácí hráli v šesti. Tampa tak místo branky šla do oslabení a Alexander Ovečkin šest vteřin před koncem vsítil druhou branku hostů.

Do poloviny utkání přidali hosté ještě dvě branky a bylo hotovo. Tampa sice snížila na konečných 2:4, ale první bod získali Caps.

Druhé utkání se lépe vyvíjelo pro domácí, první část dokonce Tampa ovládla poměrem 2:1. Druhou část ale domácí absolutně nezvládli a Washington třemi góly zápas otočil. V poslední třetině přidali další branky Ovečkin s Connolym a nakonec z toho byl debakl 2:6.

Třetí výhra hostů

Po dvou duelech se tak zdálo, že je téměř rozhodnuto. V NHL se ale na domácí prostředí příliš nehraje a tak i třetí zápas patřil hostům. Tampa Bay zužitkovala první dvě své přesilovky a brankou Hedmana zvýšila už na 0:3.

Washington sice stav korigoval, na rozdíl jedné branky se ale nedostal. Výborně navíc zachytal Rus Andrej Vasiljevskij a třetí zápas tak patřil hráčům Bolts.

Zdá se ale, že rozhodující bude především zápas číslo čtyři, který se bude hrát v noci ze čtvrtka na pátek. Pokud by Washington uspěl, o postup už by se zřejmě připravit nenechal. Pokud by ale Tampa sérii vyrovnala, rázem by se dostala na koně.