Švýcarsku jsme podlehli, na čtvrtfinále proti Rusku ale zůstáváme v Paříži

Česko nezvládlo poslední utkání v pařížské skupině a Švýcarsku podlehlo 1:3. Přesto si čtvrtfinále zahraje v Paříži, o tom rozhodli v posledním utkání Němci.

Další špatný úvod

Švýcaři nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto měli vynikající start do utkání, když už ve druhé minutě překonal gólmana Mrázka Praplan.

Švýcaři byli aktivnější a důraznější, svůj náskok zvýšili ale až v polovině utkání. Od modré pálil Reto Suri a Mrázkovi puk propadl do brány.

Jeho chybu částečně napravil Roman Červenka, kterému puk na střelu ideálně připravil David Pastrňák. Druhou asistenci si připsal Libor Šulák, který byl teprve dnes zapsán na soupisku českého týmu.

• Češi tak snížili, nakonec ale Švýcarům podlehli. V 53. minutě napálil kotouč do české brány Brunner a rozhodl o tom, že Češi skončí v pařížské skupině na třetí pozici.

Ve čtvrtfinále “doma”

A tím se taktéž určilo, že Češi nastoupí ve čtvrtfinále proti Rusku, které překvapivě podlehlo USA 3:5. Vše potvrdila Kanada, která nedala šanci Finsku a tím zabránila posunu Suomi před český celek.

Rozhodnuto ale nebylo o tom, kde budou čeští hráči hrát. O tom tak rozhodlo Německo, které po nájezdech porazilo Lotyšsko a zajistilo si účast mezi nejlepší osmičkou.

Němci tak nastoupí doma spolu s vítězem skupiny, tedy USA. Rusko a Švédsko se tedy stěhují do Paříže, naše hráče tak čeká čtvrtfinále proti sborné na “domácím” ledě.

Česko – Švýcarsko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Červenka (Pastrňák, Šulák) – 2. Praplan (Diaz), 29. Suri (Kukan, Schlumpf), 53. Brunner (Richard, Marti)