Švýcaři porazili Kanadu a po pěti letech si zahrají se Švédskem odvetu

Švýcarsko předvedlo další nadlidský výkon a porazilo Kanadu stejným poměrem, jako před dvěma dny Finsko. Po pěti letech si tak zahrají znovu o titul.

Skvělá defenziva Švýcarů

Kanada usilovala o čtvrtou finálovou účast v řadě. Jenže Švýcaři znovu předvedli bezchybnou defenzivu, se kterou měla Kanada problémy.

A Švýcaři chodili do rychlých protiútoků, Kuemper si ale s pokusy Meiera a Scherweyho dokázal poradit. Na druhé straně chtěl puk do brány dotlačit Schenn, proti byl ale dobře postavený obránce Untersander.

Následně se Švýcaři dostali do dvou dobrých pozic a už dokázali skórovat. Meier ještě brankáře Arizony nepřekonal, minutu a půl před koncem první části ovšem ujel kanadské obraně Scherwey a parádní ranou otevřel skóre.

Vyrovnání a konec

Nejenom, že Švýcaři perfektně bruslili a ujížděli Kanaďanům, také se v utkání nenechali vylučovat. A i když v polovině utkání vyrovnal Horvat, už o dvě minuty později Švýcaři znovu vedli. Fialovu ránu dopravil v přesilové hře do sítě Hofmann a Kanada znovu musela dotahovat.

Snažila se, měla několik šancí, vynikající výkon ale předváděl gólman Genoni. A když se ve 45. minutě v další přesilovce trefil Haas, zdálo se, že je rozhodnuto. Kanada ve třetí třetině vyhrála na střely 18:1, přesto dosáhla stejně jako soupeř jediné branky.

Ve hře bez gólmana se od modré trefil Parayko, k vyrovnání už se ale Kanada nepropracovala. Největší šanci měl v samotném závěru Schenn, ale Genoniho nepřekonal. Švýcaři si tak připsali další skalp favorita a zaslouženě slaví postup do finále.

V roce 2013 taktéž postoupili do finále, tehdy nestačili právě na Švédsko. Nyní chtějí Švýcaři odvetu. Získají pro svou vlast senzační titul?

Kanada – Švýcarsko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Horvat (Dubois, Pageau), 58. Parayko (McDavid, Schenn) – 19. Scherwey (Untersander, Kukan), 30. Hofmann (Fiala, Andrighetto), 45. Haas (Andrighetto, Diaz). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Kubuš (SR) – Lhotský (ČR), Oliver (USA). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 12 166.