Švýcaři odvrátili další blamáž

Švýcarská média psala o facce fanouškům, Švýcarsko ale svou hru moc nezlepšilo. Ve třetím utkání ovšem blamáž odvrátilo a získalo dva body nad Dánskem.

Švýcarsko hazarduje s postupem

Švýcarsko po nájezdech překvapivě podlehlo Kazachstánu a následně ztratilo další dva body v duelu s Norskem. Švýcarská média tak po druhém nepovedeném vystoupení reprezentace bila na poplach.

“V Moskvě svítí už třetí den turnaje krásně slunce, ale pro nás je tu zatím černá noc. Tým místo vyladěného orchestru připomíná partičku vyděšených jedinců, kteří zapomněli hrát hokej,” napsal jeden z novinářů švýcarského listu Blick.

A stejný názor sdíleli další. Potvrdila to ostatně i největší hvězda Švýcarů, útočník Nino Niederreiter. “Nechci, abychom propadali panice a stavěli před sebe nějaký strašák, ale skutečně máme co napravovat. Zatím jsme jen čekali, jestli se soupeři porazí sami. Musíme se sami víc přičinit. Žádný soupeř tady už nebude snadný,” řekl po druhém utkání ve skupině.

• Blamáž prozatím odvrácena

Jenže po dvou třetinách ve třetím zápase s Dánskem se nezdálo, že by Švýcaři něco vylepšili. Gólman Dánska Dahm předváděl vynikající výkon a Dánové tak vedli senzačně 0:2.

Výhru ale nakonec neudrželi. V 50. minutě snížil Weber a duel do prodloužení poslal právě Nino Niederreiter. A v prodloužení konečně přišlo vítězství, parádní střelou se o to postaral obránce Blum.

Švýcarsko se tak prozatím posunulo na čtvrtou pozici, jenže před sebou má nejtěžší zápasy. V dalším průběhu si zahraje s Lotyšskem, Ruskem, Českem a Švédskem. Moc šancí se tak nyní této reprezentaci na čtvrtfinále nedává.