Švédové rozebrali USA a jsou znovu ve finále

Švédsko si po roce zopakuje účast ve finále světového šampionátu. V semifinále nedalo šanci Spojeným státům americkým a zvítězilo vysoko 6:0.

Američané převahu nezužitkovali

Úvodní třetina patřila Spojeným státům americkým, puk ale Nilsson za svá záda nepustil. Chytil ránu Gaudreaua a dobře si poradil i s dalším pokusem Ryana. Na druhé straně zahrozil Janmark, jeho střela nakonec skončila na horní tyči.

V 15. minutě ale Forsbergovu ránu dopravil do sítě Arvidsson a Švédové nečekaně vedli. Náskok mohl Arvidsson ještě zvýšit, v samostatném úniku ale Kinkaida nepřekonal.

Čtyři minuty a konec nadějí

Na začátku prostřední části Švédové přežili čtyřminutovou přesilovku a poté během čtyř minut definitivně rozhodli. V rozmezí od 28. minuty do 31. minuty se obhájci světového zlata trefili hned třikrát a bylo jasno. Švédové měli finále v kapse.

• Švédové bránili skvěle i ve třetí části a náskok už si pohodlně hlídali. V této třetině měli jen čtyři střely na branku, přesto z toho byly další dvě branky. V 52. minutě Zibanejad uvolnil Arvidssona a ten poslal puk do prázdné brány.

V 58. minutě se poté trefil ještě Kempe a Švédům už poté šlo jen o to, aby gólman Nilsson udržel třetí čisté konto na turnaji. To se povedlo, Švédové deklasovali USA 6:0 a zítra budou bojovat o obhajobu mistrovského titulu.

Švédsko – USA 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Arvidsson (De La Rose, Forsberg), 28. Pääjärvi (Backlund), 31. Hörnqvist (Backlund, Klingberg), 31. Janmark (Rakell), 52. Arvidsson (Zibanejad), 58. Kempe (Backlund). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Gouin – McCrank, Vanoosten (všichni Kan.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12 490.