St. Louis počtvrté v řadě neinkasovalo

Nikdo to neočekával, obrana St. Louis Blues ovšem zastavila i nejlepší útok a získala tak čtvrté konto v řadě. Nulu tak drží již 252 minut.

Třináct branek ve dvou duelech

15. března St. Louis hrálo proti Calgary a inkasovalo sedm branek. Allen přitom inkasoval čtyři branky a střídal, ani náhradník Nilsson ale nepředvedl ideální výkon.

Za dva dny se vše opakovalo. V Edmontonu byl v brance St. Louis Blues znovu Jake Allen a i když duel dochytal, nevedl si příliš dobře. Moc ho ovšem nepodržela ani obrana a Bluesmani padli v poměru 6:4.

Do branky se na další zápas vrátil Brian Elliot a vše se změnilo. I když St. Louis hned třikrát hrálo venku, ze čtyř duelů vytěžilo plný počet bodů.

• Třikrát Elliot, jednou Allen

Brian Elliot vychytal tři nuly v řadě. Elliot pochytal 19 střel od Vancouveru, 37 od San Jose a 15 ran od Vancouveru. Ve dvou duelech tak příliš práce neměl, proti Žralokům se ale předvedl opravdu na výbornou.

Po třech duelech ale dostal Elliot pauzu, místo něj naskočil do branky Jake Allen. A hned na něj čekal nepříjemný soupeř, St. Louis Blues se předvedlo na ledě nejlepšího týmu základní části, Washingtonu Capitals.

Caps mají nejlepší útok, v kádru poté nejlepšího střelce ligy. Jenže obrana v čele s Allenem tento útok dokonale zastavila. Nejaktivnějším střelcem byl se sedmi pokusy Justin Williams, Ovečkin pálil čtyřikrát. Ani jedna z celkových 32 střel se ale neujala.

Bluesmani odrazili i útok Washingtonu a čisté konto v brance drží již 252 minut.