Sparta je v semifinále Ligy mistrů, Vítkovice končí

Sparta doma nedala šanci Bernu a po výhře 4:1 postupuje do semifinále. Tam naopak neuvidíme Vítkovice, jenž s Fribourgem prohrály i odvetný zápas.

Sparta Bernu nedala šanci

V úvodním duelu na švýcarské půdě Sparta uhrála velmi dobrou remízu 1:1. A i dnes inkasovala jednu branku, vstřelila ovšem čtyři a tak zaslouženě postupuje do semifinále Ligy mistrů.

O vítězi a postupujícím rozhodl především výborný závěr druhé třetiny, ve které Sparta nasázela celkem tři branky. Po Mikušově střele šla do vedení, hned za necelou minutu ale vyrovnal Tristan Scherwey.

Jenže Miroslav Forman a Lukáš Pech ještě ve druhé části propálili gólmana Genoniho a bylo rozhodnuto. Když pak ještě v polovině poslední části předvedl vynikající individuální akci Petr Kumstát, nebylo co řešit. Sparta tak vyřadila i Bern a zahraje si semifinále LM.

• HC Sparta Praha – SC Bern 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Mikuš (Vrána), 36. Forman (Kumstát, Pech), 38. Pech (Hlinka, Vrána), 49. Kumstát (Pech) – 32. Scherwey (Hischier, Pluss)

Sprunger znovu řádil

Vítkovice bojovaly, ale na švýcarské půdě musely zvítězil o čtyři branky. A to se nepovedlo, Ridera podlehla Fribourgu 2:3 a s Ligou mistrů se loučí.

Znovu řádil nejlepší hráč švýcarského klubu Jeese Sprunger. Ten v prvním utkání vstřelil hattrick, dnes přidal tři asistence. Jednu přihrávku si připsal i český útočník Michal Birner, další český forvard Roman Červenka do utkání nenastoupil.

Fribourg duel bez problémů zvládl a po výhře 3:2 taktéž slaví postup mezi čtyři nejlepší evropské celky.

Fribourg-Gottéron – HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Bykov (Sprunger, Birner), 20. Rathgeb (Bykov, Sprunger), 25. Mauldin (Sprunger, Bykov) – 17. Stastny (Zdráhal, Pužič), 51. Němec (Kafka)