Sobotní večer patřil Malkinovi a druhé řadě Islanders

Sobotní večer nám přinesl dva skvělé zápasy NHL. V tom prvním zářil Jevgenij Malkin, ještě lepší výkon ale v tom druhém předvedl druhý útok Ostrovanů z New Yorku.

Malkin dotáhl Pens k jasné výhře

V domácím prostředí vyhrál Pittsburgh druhé utkání v řadě, celkově poté třetí. Stále ovšem balancuje na hranici postupu do play-off.

Proti Detroitu řádil především ruský útočník Jevgenij Malkin, který už ve čtvrté minutě poprvé udeřil. Po jeho vyloučení sice vyrovnal Abdelkader, další minuty ale znovu patřily Malkinovi.

Centr druhé formace následně v přesilové hře přihrál na gól Kesselovi, poté sám znovu skóroval a na závěr se ještě podílel na brance kapitána Sidneyho Crosbyho. I on byl vidět, kromě branky taktéž jednou asistoval. A neztratila se ani třetí útočná hvězda Pens, Phil Kessel ke gólů přidal dvě přesné nahrávky.

• Druhý útok Ostrovanů rozebral Jezdce

Jevgenije Malkina ale zcela zastínil druhý útok New Yorku Islanders, který v městském derby odjel na led New Yorku Rangers. Ostrované zvítězili vysoko 2:7 a zářila právě druhá formace ve složení Eberle-Barzal-Beauvillier.

Tato formace totiž zařídila hned pět branek! Prvně jmenovaný si připsal čtyři asistence, pět bodů za dvě branky a tři asistence získal Matthew Barzal, pravé křídlo druhé lajny poté dvakrát skórovalo a jednou přesně přihrálo.

Pátou branku poté zaznamenal obránce druhé pětky Thomas Hickey, který si taktéž připsal ještě jeden bod. Celé trio poté excelovalo i v kolonce +/-. Jordan Eberle si připsal čtyři plusové body, duo BB poté pět.