Slovinsku Češi nedali šanci, hvězdou Horák

Po trápení s Norskem přišla jasná výhra, Slovinsko česká reprezentace zdolala 5:1. Hvězdou utkání se stal dvougólový útočník Roman Horák.

Skvělý začátek a uklidnění

Proti Norsku jsme na první gól čekali až do prodloužení, nyní přišla úvodní trefa už ve třetí minutě. Po dobré práci Jana Kováře se trefil Michal Řepík.

A ani druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, znovu se trefil Řepík, jeho trefa ale uznána nebyla. Již předtím totiž dopravil kotouč do brány Roman Horák a Češi tak proměnili i druhou přesilovou hru v utkání.

Horák skvělou třetinu zakončil ve 12. minutě, kdy se trefil podruhé a Češi tak po první části vedli s přehledem 3:0.

• Pastrňák znovu bez branky

Češi ve druhé části polevili a zdálo se, že budou předvádět podobnou hru jako včera. I přes naší neaktivitu branka padla, ve 23. minutě Vrána před brankou našel obránce Kempného a Krošelj se mohl jen ohlédnout.

Několik šancí měli i Slovinci a na začátku třetí části se dočkali čestného úspěchu. Mrázka ze vzduchu překonal Verlič. Poslední slovo ale měli favorité duelu, ve 48. minutě se do úniku dostal Roman Červenka a blafákem určil konečný stav utkání.

Kanonýr David Pastrňák se tak neprosadil ani proti Slovincům, tentokrát to ale příliš nevadilo. Češi zvítězili 5:1 a velmi dobře bojují o druhou pozici v pařížské skupině.

Česko – Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Řepík (Jan Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, R. Šimek), 23. Kempný (P. Vrána), 48. Červenka (Jan Kovář) – 45. Verlič (Muršak, Urbas)