Slovensko znovu padlo po nájezdech. Neudrželo vedení a podlehlo i domácímu Německu

Slovenští reprezentanti mají sice už 4 body, ale na Mistrovství světa ještě svou hymnu neslyšeli. Itálií sice porazili po prodloužení 2:1, ale organizátoři si spletli hymnu a pustili omylem slovinskou, za což se později omluvili. Následovala prohra s Lotyšskem v poměru 1:3 a prohra s Dány 3:4 po samostatných nájezdech.

Zatímco Slováci proti Dánům vyrovnávali z 0:3 na 3:3 a následně prohráli po nájezdech, včerejší zápas s Německem psal částečně podobný scénář. Slováci vedli již ve 22. minutě 2:0, když v první třetině se štěstím protlačil puk za záda Greisse Matoušek. Vedení zvyšoval dvě minuty po začátku druhé třetiny lehkou střelou Libor Hudáček. To už nechytal Greiss, ale jeho náhradník Aus den Birken, který střelu Hudáčka jednoznačně podcenil.

Ani dvoubrankové vedení Slovákům nestačilo. Ještě do konce třetiny Němci dokázali vyrovnat zásluhou Reimera a aktivního Ehlize. Tyto dva německé góly dělilo pouze 27 sekund! Ve třetí třetině diváci v kolínské Lanxess Areně gól neviděli, i když šance byly na obou stranách.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém byl nebezpečný právě střelec druhého německého gólu Ehliz. Bezbrankové představení pokračovalo, zápas vyvrcholil do samostatných nájezdů. V něm podobně jako proti Dánsku – trojice Slováků neskórovala.

• Naopak výhru domácí země zařídil hráč s českými kořeny Dominik Kahun, který proměnil hned první samostatný nájezd. Německo tak po výhře 3:2 živí naději na čtvrtfinálovou místenku. Slovensko je zřejmě zachráněno, ale na postup to s největší pravděpodobností už nebude.

Slovensko – Německo 2:3sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
    Branky: 10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. nájezd Kahun.